KS Jawor Nehrybka - strona nieoficjalna

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Brak danych.

Jawor - Motor
Ładowanie...

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Treningi

Wtorek: 18:00

Piątek: 18:00

Wszyscy zainteresowani Zapraszamy Boisko Nehrybka .

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Miejscowość

Nehrybka to wieś znajdująca się na południe od Przemyśla/w sąsiedztwie Pikulic. Część zabudowy na północ od potoku leży obecnie w granicach miasta. Przez wieś płynie rzeka Jawor, która dzieli ją na dwie części. Mieszka tam ponad 1000 osób. Nehrybka w przeważającej części była zamieszkana przez ludność ukraińską, która poza nielicznymi wyjątkami została wysiedlona na wschód. Podstawowym źródłem utrzymania mieszkańców Nehrybki było rolnictwo, ponieważ w okolicy nie było zakładów przemysłowych. W Nehrybce funkcjonował Rodzinny Dom dziecka "Drozdów". W okresie od 1 kwietnia 1977r. do 31 sierpnia 1998r. wychowało się w nim 12 dzieci.W 1967 roku Przedsiębiorstwo Poszukiwań Naftowych rozpoczęło obok szkoły, gazo-budowę, która trwała 3 lata. Po zakończeniu robót młodzież naszej szkoły pomagała tej firmie odbudować zniszczoną drogę prowadzącą przez wieś.W 1980 roku pod koniec lipca wieś dotknęła powódź, w wyniku, której zostały zalane tereny od potoku do głównej drogi w Nehrybce oraz tereny znajdujące się niedaleko rzeki Wiar. W 1985 roku domy w Nehrybce zostały podłączone do sieci gazowej a w 1996 roku zaczęto budowę kanalizacji.

Przemyśl

Które miejsce zajmie Jawor w sezonie 2013/2014.

Regulamin

Strona internetowa klubu KS Jawor Nehrybka nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone w komentarzach. Pełną odpowiedzialność za wpisy ponoszą ich autorzy.