JAWOR NEHRYBKA 2:0 LKS OLSZYNKA

Bramki: Semko  65' , Szczerbicki 90' (k)

Skład: Sopel, Bartnik (Kowal 80'), Wawro, Halik, Szczerbicki, Liput, Fąfrowicz (Drymajło 60'), Chrapek (Stajnmec 85'),                                                                                                                               Dacko (Gnot 70'), Głuszko, Semko.

Info w rozwinięciu...

Za nami druga seria spotkań przemyskiej B-klasy. Wczoraj Jawor na swoim stadionie rozgrywał zaległy mecz 16 kolejki z LKS Olszynką, a każdy z przybyłych kibiców liczył na powtórkę z 1-szej kolejki, kiedy to Nasz zespół wygrał na wyjeździe 2-0. Początek spotkania nie napawał optymizmem kibiców gospodarzy, gra Jaworu wyglądała chaotycznie, zawodnicy więcej energii poświęcali wykłócaniu się między sobą niż grze. W efekcie, przez całą pierwszą połowę nie stworzyliśmy ani jednej klarownej okazji pod bramką gości, a w zasadzie jedyną wartą odnotowania sytuacją była okazja, którą stworzyli sobie zawodnicy z Olszynki. Napastnik gości wyszedł sam na sam z Naszym bramkarzem jednak fatalnie spudłował. Po przerwie gra Jaworu zmieniła się o 180 stopni. Momentami zamykaliśmy rywali na ich połowie, co zaowocowało kilkoma doskonałymi okazjami bramkowymi. Najpierw szczęścia zabrakło Grześkowi Bartnikowi, który po wrzutce z rożnego uderzył piłkę głową, a ta odbiła się od poprzeczki bramki. W 65 minucie kibice doczekali się pierwszej bramki w tym meczu. Błąd obrońców gości z zimną krwią wykorzystał Ernest Semko, który wyprzedził obrońcę, przelobował bramkarza i dobił piłkę głową do pustej bramki. Po bramce Jawor cofnął się nieco do defensywy, od czasu do czasu wychodząc z groźnymi kontrami, zwłaszcza dwie z nich były warte zapamiętania. Najpierw Paweł Głuszko wykorzystał gapiostwo defensywy przyjezdnych i już wychodził sam na sam z bramkarzem, jednak został brutalnie sfaulowany. Czerwona kartka dla zawodnika Olszynki i rzut wolny dla Nas. Podobna sytuacja miała miejsce już w końcówce spotkania. Po kolejnym błędzie obrońców gości, w sytuacji sam na sam znalazł się Semko, który został sfaulowany w polu karnym. Dziwić może jedynie żółta kartka dla faulującego. Rzut karny pewnie wykorzystał Sebastian Szczerbicki i mecz zakończył się wynikiem 2-0, dokładnie takim samym jak w poprzedniej rundzie. W dwóch wiosennych kolejkach Jawor Nehrybka zdobył 4 punkty i już w niedzielę stanie przed szansą na kolejne 3 pkt. Rywalem Naszej drużyny będzie lider tabeli - Motor Grochowce, ten mecz już w najbliższą niedzielę o 13 w Grochowcach.