Kolejarz Hurko 1:6 JAWOR NEHRYBKA

Bramki: Mkrtchyan 12', Chrapek 35',63', Szczerbicki 70', 75', Chmiel 78'.

Skład: Sopel, Andruszewski, Wawro, Halik, Duński (Patroś 65'), Bartnik (Stajnmec 68'), Marmura (Prajzner 77'), Semko, Chrapek,  Mkrtchyan (Chmiel 50'), Kuryś (Szczerbicki 45') .

Relacja w rozwinięciu...

W 9 kolejce przyszło nam się zmierzyć z drużyną zajmującą 8 miejsce w tabeli przed tą serią, czyli Kolejarzem Hurko. Byliśmy niezaprzeczalnie faworytem tego spotkania, co miało potwierdzenie w późniejszym przebiegu meczu.

Już od pierwszego gwizdka nasi gracze przejęli inicjatywę i zdecydowanie przeważali w ilości sytuacji podbramkowych oraz w czasie posiadania piłki. W pierwszych 10 minutach mieliśmy dwie dobre sytuacje pod bramką rywali ale za każdym razem w zamieszaniu pod bramką obronną ręka wychodzili z nich gospodarze. W 12 minucie jednak już im się nie poszczęściło, dośrodkowanie w pole karne, tam najsprytniejszy okazał się nasz snajper Vazgen, który dokładnym strzałem głową umieszcza piłkę w bramce (pewnie podpatrywał brata z Borussii Dortmund na treningach :D). Później dobrą sytuację do strzału wypracował sobie Ernest Semko, lecz jego strzał minął poprzeczkę bramki. W 35 minucie otrzymujemy rzut wolny pośredni na 7 metrze pola karnego Kolejarza, do piłki podchodzą Paweł Marmura i Grzesiek Chrapek, ten pierwszy lekko trąca piłkę, a Grzenek mocnym strzałem w długi róg zdobywa bramkę na 2:0 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W przerwie trener naszego zespołu dokonuje jednej zmiany, na boisko za Mateusza Kurysia wchodzi Sebastian Szczerbicki. Druga połowa to również przewaga naszego zespołu w każdym aspekcie gry. W 63 minucie piłkę otrzymuje Ernest Semko podprowadza ją w kierunku bramki przeciwnika i oddaje bardzo mocny celny strzał, bramkarz paruje piłkę do boku ale tam we właściwym miejscu znajduje się Grzesiek Chrapek i do pustej bramki dobija strzał i mamy 3:0. Potem następuje zabójcze 10 minut, w których zdobywamy 3 bramki. Najpierw w 70 minucie podanie z lewej strony boiska w pole karne drużyny Hurka, tam piłkę przyjmuje Sebastian Szczerbicki, pierwszy strzał zostaje wybroniony przez goalkeepera ale już poprawka znajduje drogę do bramki. W 75 minucie doskonałym prostopadłym podaniem popisuje się Paweł Marmura, piłkę przepuszcza Ernest Semko, a w sytuacji sam na sam znajduje się Szczerbicki i pewnym strzałem w krótki róg zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. 3 minuty później kolejne dokładne podanie ze środka boiska na wolne pole do Szczerbickiego, ten ponownie znajduje się w doskonałej sytuacji do strzelenia bramki, lecz zauważa wbiegającego na pełnej szybkości w pole karne Rafała Chmiela, wystawia mu piłkę jak na talerzu i temu nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę w siatce rywali. Potem następuje lekkie rozluźnienie w naszych szeregach, w 85 minucie akcja środkiem boiska i bardzo niefortunną interwecją popisuje się nasz etatowy środkowy obrońca i zarazem trener Władysław Andruszewski, wślizgiem umieszczając piłkę w bramce obok zaskoczonego Daniela Sopla. Mecz kończy się wynikiem 6:1 dla Jaworu.

Prawdziwy przysłowiowy dzień konia mieli Grzesiek Chrapek zdobywca dwóch bramek i Sebastian Szczerbicki zaliczając również dwa trafienia i ponadto jedną asystę. Tytuł najlepszego strzelca naszej ekipy stracił Erni na rzecz Grześka, który ma na koncie już 5 bramek.

W następnej kolejce wybieramy się w daleką podróż, aby zmierzyć się z tamtejszą Cresovią Kalników. Również w tym spotkaniu będziemy faworytem i postaramy się potwierdzić to poczynaniami na murawie. Mecz w niedziele o godzinie 12.

Autor: Poncho.