Rada Orzechowce 1:2 JAWOR NEHRYBKA

Bramki: Semko 21' (k.), Marmura 74'.

Skład: Sopel, Andruszewski, Olejarz, Wawro, Halik, Bartnik, Marmura (D. Chrapek 86') Semko (Patroś 75'), G. Chrapek (Szczerbicki 70'), Mkrtchyan (Kowal 60'), Kuryś (Fąfrowicz 46').

Info w rozwinięciu...

W niedzielne popołudnie o godzinie 13 odbyło się spotkanie 16 kolejki zmagań o mistrzostwo przemyskiej Serie B;) Na stadionie w Orzechowcach, szósta w tabeli Rada podejmowała lidera z Nehrybki. Wynik meczu z poprzedniej rundy (pewne zwycięstwo Jaworu na własnym boisku 3-1) oraz fakt, że w tym sezonie nie zaznaliśmy goryczy porażki stawiał naszą drużynę w roli zdecydowanego faworyta. Warunki do gry byłyby idealne (doskonała aura przyciągnęła na stadion sporą grupę kibiców), gdyby nie trawa, która na boisku w Orzechowcach koszona była chyba jeszcze w zeszłym roku.

W mecz lepiej weszła drużyna Jaworu, kilka koronkowych akcji z początku spotkania, z wymianami piłek na jeden kontakt mogło się naprawdę podobać, jednak nie przynosiło to większego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Sytuacja zmieniła się w 20 minucie spotkania, kiedy to obrońca Rady popełnił fatalny błąd faulując w polu karnym Mateusza Kurysia, nie pozostawiając sędziemu żadnego wyboru -€“ rzut karny i nawet pokrzywdzona drużyna nie miała większych pretensji do sędziego o taką decyzję. Do jedenastki podszedł, wyznaczony do tego zadania przez trenera, Ernest Semko. Bramkarz wyczuł intencje naszego strzelca, jednak strzał był wystarczająco mocny żeby piłka po rękach goalkeepera wpadła do siatki. Rada -€“ Jawor 0-1! Zaś Ernest zdobył swoją  11 bramkę w tym sezonie i umocnił się na pozycji najlepszego strzelca naszej drużyny. Zwykle Jawor po strzeleniu bramki zaczyna jeszcze intensywniej nacierać na bramkę rywala, żeby go dobić nie pozostawiając żadnych złudzeń co do końcowego wyniku, inaczej jednak było w tym spotkaniu. Po bramce na 0-1 Rada zdecydowała się na śmielsze ataki, kilkukrotnie wprowadzając w zamieszanie nasz blok defensywny. Około 26 minuty od straty bramki uratował nas jeden z naszych obrońców wybijając piłkę z linii bramkowej, jednak kolejny błąd w obronie, kosztował nas już utratę bramki. Piłkę z autu w pole karna wrzucił jeden z zawodników gospodarzy (przy tak wąskim boisku Tony mógłby się pewnie pokusić o przerzucenie go wszerz :D) , a nieporozumienie naszego bramkarza z blokiem defensywnym wykorzystał napastnik Rady i mieliśmy 1-1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania, w której nijak nie było widać różnicy jaka dzieliła oba zespoły w ligowej tabeli.

W przerwie trener dokonał jednej zmiany:  za Mateusza Kurysia wszedł Arek Fąfrowicz. Na drugą połowę zawodnicy Jaworu wyszli z jednym celem do zrealizowania -€“ strzelić jak najszybciej bramkę. Od początku drugiej części gry Jawor prezentował się nieco lepiej, gra nadal była dosyć chaotyczna, ale udało się przynajmniej przenieść ją na połowę rywala, który ograniczał się jedynie do kontr. Jednak z biegiem czasu sytuacja na boisku robiła się coraz bardziej nerwowa, po tym jak raz po raz zawodnicy z Nehrybki marnowali dobre a nawet doskonałe okazje do zdobycia bramki. W 60 minucie na boisku pojawił się kolejny rezerwowy zawodnik, Patryk Kowal mający wzmocnić siłę w ataku, zaś 10 minut później mocno poobijanego Grześka Chrapka zmienił Sebastian Szczerbicki. W 75 minucie nareszcie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Piłkę z autu wyrzucał nasz kapitan Krzysiek Wawro, który wypatrzył przed polem karnym niepilnowanego Pawła Marmurę, ten przyjął piłkę i nie zastanawiając się długo huknął z dystansu, a piłka zatrzepotała w siatce. Piękna bramka naszego pomocnika! Jawor nie zmieniał swojej gry i nadal próbował utrzymywać się przy piłce na połowie rywala, jednak nie mająca nic do stracenia Rada regularnie wychodziła z mniej lub bardziej groźnymi kontrami. Na boisku pojawiło się jeszcze dwóch rezerwowych zawodników Jaworu, w 75 minucie Dawid Patroś zmienił zmęczonego Ernesta Semko na lewej stronie pomocy, zaś w 86 swój debiut w barwach Jaworu zaliczył Dawid Chrapek. Pod koniec meczu Jawor skupił się na tym żeby nie stracić bramki i cel ten udało się zrealizować.

Wynik 1-2 dał nam kolejne bardzo ważne 3 punkty. Dzięki temu zwycięstwu udało się powiększyć do 5 punktów przewagę nad drugimi w tabeli Ujkowicami, które potknęły się w starciu z Orłem Torki.
Kolejny mecz już w najbliższą niedzielę o godzinie 13 na stadionie w Nehrybce, naszym rywalem będzie LKS Olszynka. Wszystkich kibiców Jaworu serdecznie zapraszamy.