Artmax Pikulice 1:5 JAWOR NEHRYBKA

Bramki: Semko 26, 70', Olejarz 29',  Mkrtchyan 33', Głuszko 86'.

Skład: Sopel, Andruszewski, Olejarz, Wawro, Halik, Bartnik (Głuszko  81'), Marmura  (Kowal 65'), Semko, G. Chrapek(Szczerbicki 70'),  Mkrtchyan(85'), Kuryś (Furman 60').

Relacja w rozwinięciu...

W 19 serii spotkań o mistrzostwo przemyskiej B-klasy mierzyły się ze sobą drużyny Artmaxu Pikulice i Jaworu Nehrybka. Patrząc na tabele za faworyta można było uznawać drużynę Jaworu, lecz niewygodny przeciwnik i zazwyczaj tragiczne boisko (chociaż tym razem gospodarze się postarali aby dobrze przygotować płytę) sprawiały, że szanse były raczej wyrównane. Tym bardziej, że w pierwszym meczu obu drużyn w Nehrybce padł remis 1-1. Początek spotkania mógł świadczyć o tym, że będzie to bardzo wyrównany mecz. Pierwszą doskonałą okazje do strzelenia bramki mieli zawodnicy Pikulic. Jedno dokładne podanie w polu karnym i pomocnik znalazł się oko w oko z naszym bramkarzem, lecz doskonała interwencja Daniela uratowała nasz zespól od straty bramki. Następnie inicjatywę przejął Jawor. W przeciągu 7 minut wyprowadziliśmy 3 ciosy, po których Artmax stracił animusz. Najpierw w 26 minucie długą piłkę w kierunku pola karnego posłał Władysław Andruszewski, do piłki która przeleciała obok obrońcy oraz minęła bramkarza dopadł Ernest Semko i wpakował ją do pustej bramki. 29 minuta i rzut rożny z prawej strony boiska do którego podchodzi Vazgen Mkrtchyan, bardzo dokładnie centruje, a do piłki dopada Krzysztof Olejarz i pewnym uderzeniem głową zdobywa swoją drugą bramkę w drugim kolejnym meczu. W 33 minucie doskonale w polu karnym znalazł się Vazgen i po udanej akcji w polu karnym zdobywa bramkę na 3:0. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Na drugą połowę wyszliśmy w niezmienionym składzie. U gospodarzy na drugą połowę pojawił się grający trener Jacek Woźniak. I można zaznaczyć, że w te 45 minut pokazał więcej niż wszyscy inni zawodnicy Artmaxu. Pikulicznie próbowali atakować raz z jednej raz z drugiej strony lecz w doskonałej formie byli nasi obrońcy i rozbijali ataki. W 60 minucie na boisku pojawił się Karol Furman, który zmienił Mateusza Kurysia. I w 70 minucie nowo wprowadzony gracz popisał się doskonałą wyrzutką w pole karne, gdzie znalazł się Ernest Semko i uderzeniem z pierwszej piłki przelobował bramkarza. O dziwo gospodarze nie podłamali się kolejną straconą bramką i nadal atakowali co w końcu przyniosło skutek. Po jednym z rzutów rożnych, piłka posłana na długi słupek dociera do Woźniaka i mieliśmy jak się okazało później jedynie honorową bramkę dla Artmaxu. W 81 minucie na murawę wbiegł powracający do formy po dłuższej przerwie Paweł "Orzeł" Głuszko. Po jednym z dłuższych podań do piłki dopada właśnie Paweł i pewnym uderzeniem w krótki róg zdobywa gola na 5:1 dla naszej drużyny. To druga kolejna bramka Orła po powrocie na boisko i oby tak dalej.

Podsumowując Jawor kontynuuje swój niekontrolowany poślizg w kierunku A-klasy i przedłużył swoją serię meczów bez porażki do 18. W najbliższej świątecznej kolejce zmierzymy się na własnym boisku z zespołem Czarnych Bolestraszyce. Mecz w sobotę o godzinie 12, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do dopingowania naszej drużyny.